Category

جک ما

من علی بابا را «۱۰۰۱ اشتباه» خطاب می‌کنم. ما بیش از حد سریع گسترش یافتیم، سپس، در حباب دات کام، مجبور شدیم تعدیل کنیم. در سال ۲۰۰۲، فقط برای ۱۸ ماه سرپا ماندن، پول داشتیم. تعداد زیادی عضو رایگان داشتیم که از سایت ما استفاده می‌کردند و نمی‌دانستیم چگونه پول دربیاوریم. بنابراین، محصولی را برای صادرکنندگان چینی توسعه دادیم تا خریداران آمریکایی را بصورت آنلاین ملاقات کنند. این مدل ما را نجات داد.
جک ما
من فردی فناور نیستم. من با چشمان مشتریانم به تکنولوژی نگاه می‌کنم، با چشمان مردم عادی.
جک ما
درس‌هایی که از روزهای تاریک در علی بابا آموختم، این بود که شما باید در تیم خود ارزش، نوآوری و چشم‌انداز داشته باشید. همچنین، اگر تسلیم نشوید، هنوز فرصت دارید. و وقتی کوچک هستید، باید روی ذهن خود تمرکز و تکیه کنید، نه قدرت.
جک ما
چشم‌انداز من ساخت یک اکوسیستم تجارت الکترونیکی است که به مصرف‌کنندگان و کسب و کارها اجازه دهد در همه ابعاد کسب و کار آنلاین به فعالیت بپردازند.
جک ما
اگر به سختی کار کنیم و همه پول را در بیمارستان برای خرید دارو بدهیم، فاجعه است. چرا باید کار کنیم؟ خب، بدون محیط زیست سالم در کره زمین، مهم نیست چقدر پول درمی‌آورید، مهم نیست چقدر فوق‌العاده هستید، شما مصیبت بدی دارید.
جک ما
من دوست دارم کارت بازی کنم. خیلی خوب نیستم، زیرا نمی‌خواهم محاسبه کنم، فقط با غریزه بازی می‌کنم. اما چیزهای زیادی درباره فلسفه کسب و کار از بازی پوکر یاد گرفتم.
جک ما
چیز بسیار مهمی که باید داشته باشید، صبر است.
جک ما
تجارت ارتباط فرهنگ‌ها و ارزش‌ها است.
جک ما
فلسفه ما این است که می‌خواهیم اکوسیستم شویم. فلسفه ما این است که به دیگران قدرت فروش بدهیم، به دیگران قدرت خدمت‌رسانی بدهیم و مطمئن شویم دیگران از ما قدرتمندتر هستند. با فناوری، نوآوری و شرکایمان، ۱۰ میلیون فروشنده تجاری کوچک، می‌توانیم با مایکروسافت و IBM رقابت کنیم.
جک ما
من فکر نمی‌کنم به کار معتاد باشم. هر آخر هفته، همکاران و دوستانم را به خانه دعوت می‌کنم تا کارت بازی کنیم. و مردم، همسایه‌هایم، همیشه تعجب می‌کنند زیرا من در طبقه دوم آپارتمان زندگی می‌کنم و معمولا ۴۰ جفت کفش جلوی در وجود دارد و در داخل، افراد کارت و شطرنج بازی می‌کنند. به ما خیلی خوش می‌گذرد.
جک ما
خرج‌کردن پول بسیار دشوارتر از درآوردن پول است.
جک ما
نمی‌خواهم مرا دوست بدارند. می‌خواهم به من احترام بگذارند.
جک ما
به جوانان اعتماد کنید؛ به نوآوری این نسل اعتماد کنید. آن‌ها چیزهایی می‌سازند که نوآوری را روز به روز تغییر می‌دهد. و همه مصرف‌کنندگان یکسان هستند: چیزهایی می‌خواهند که جدید، ارزان، خوب و منحصربفرد باشند. اگر چنین چیزهایی را برای مصرف‌کنندگان بسازیم، آن‌ها به سمت ما می‌آیند.
جک ما
به جوانان کمک کنید. به بچه‌های کوچک کمک کنید. زیرا بچه‌های کوچک، بزرگ خواهند شد. افراد جوان، بذرهایی را که شما در ذهنشان کاشته‌اید، به همراه دارند و وقتی رشد کنند، دنیا را تغییر خواهند داد.
جک ما
به این دنبا نیامدم تا کار کنم. آمده‌ام تا از زندگی لذت ببرم. نمی‌خواهم در دفترم بمیرم. می‌خواهم کنار ساحل بمیرم.
جک ما
مشکلات بزرگی وجود دارند که جهان را تغییر می‌دهند. اگر با یکدیگر کار کنیم، وادارمان می‌کند تا یکدیگر را درک کنیم، از یکدیگر قدردانی کنیم و به یکدیگر کمک کنیم.
جک ما
شما باید از رقیب خود یاد بگیرید، اما کپی نکنید. کپی کنید و شما می‌میرید.
جک ما
جهان به رهبری جدیدی نیاز دارد، اما آن رهبری جدید، همکاری با یکدیگر است.
جک ما
ما باید در مسیر جهانی‌شدن ادامه بدهیم. جهانی‌شدن خوب است... وقتی تجارت متوقف شود، جنگ شروع می‌شود.
جک ما
وقتی که خودم هستم، خوشحال هستم و نتیجه خوبی می‌گیرم.
جک ما
هرگز تسلیم نشوید. امروز سخت است، فردا بدتر خواهد شد، اما روز بعد از فردا، آفتاب می‌تابد.
جک ما

© 2019 طالبوف — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑