Category

استیو جابز

افراد مسن می‌نشینند و می‌پرسند، «این چیست؟» اما پسر می‌پرسد، «با آن چکار می‌توانم انجام دهم؟».
استیو جابز
خب بالاخره، اپل چیست؟ اپل در مورد افرادی است که متفاوت فکر می‌کنند (outside the box)، افرادی که می‌خواهند از کامپیوتر برای تغییر دنیا استفاده کنند، از کامپیوتر کمک می‌گیرند تا چیزهایی بسازند که تفاوت را رقم می‌زند، نه فقط اینکه کار خود را انجام دهند.
استیو جابز
یک آیپاد، یک گوشی و یک ارتباط‌گیرنده موبایل اینترنتی... این‌ها سه دستگاه جداگانه نیستند! و ما آن را آیفون می‌نامیم! امروز اپل قصد دارد تا گوشی موبایل را دوباره اختراع کند. و اختراع ما اینجا است.
استیو جابز
ما به تکنولوژی ایمان نداریم، بیشتر به افراد ایمان داریم.
استیو جابز
بسیاری از افراد در صنعت ما، تنوع چندانی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین نقطا کافی برای متصل‌کردن ندارند، و بدون چشم‌اندازه گسترده‌ای از مشکل، به راه‌حل‌های مقطعی روی می‌آورند. هرچه درک وسیع‌تری نسبت به تجربه انسان داشته باشیم، طراحی بهتری نیز انجام خواهیم داد.
استیو جابز
تمرکز و سادگی، یکی از مانتراهای من است. سادگی می‌تواند سخت‌تر از پیچیدگی باشد: مجبورید سخت کار کنید تا افکارتان را تمیز نگه دارید و به سادگی برسید. اما در نهایت ارزشش را دارد، زیرا وقتی به سادگی برسید، می‌توانید کوه‌ها را جابجا کنید.
استیو جابز
هرکسی حس می‌کند حال حاضر یکی از آن لحظاتی است که در حال تاثیرگذاری بر آینده هستیم.
استیو جابز
شما نمی‌توانید نقطه‌هایتان را با نگاه به جلو به هم وصل کنید؛ فقط می‌توانید با نگاه به عقب آن‌ها را به هم وصل کنید. بنابراین مجبورید اعتماد کنید که یه طوری نقطه‌هایتان در آینده به هم متصل می‌شوند. شما مجبورید به چیزهایی اعتماد کنید، نیرو، سرنوشت، زندگی، کارما و چیزهای دیگرتان. این رویکرد هیچ‌گاه مرا زمین نگذاشته است و همیشه تفاوت‌های زندگی‌ام را رقم زده است.
استیو جابز
خلاقیت فقط متصل‌کردن چیزها است. وقتی از افراد خلاق می‌پرسید چگونه این کار را انجام دادید، کمی احساس گناه می‌کنند زیرا واقعا آن کار را انجام نداده‌اند، تنها چیزی را دیده‌اند. و پس از مدتی برای آن‌ها واضح به نظر رسیده است. به همین دلیل آن‌ها می‌توانند تجربیاتی را که داشته‌اند به هم متصل و چیزهای جدید را ترکیب کنند.
استیو جابز
به یاد آوردن اینکه به زودی می‌میرم، مهم‌ترین ابزاری است که به من کمک می‌کند تا تصمیم‌های بزرگ زندگی‌ام را بگیرم. زیرا تقریبا همه‌چیز، همه انتظارات خارجی، همه غرورها، همه ترس از شرمندگی و شکست، در برابر مرگ به زمین می‌افتند و تنها چیزهای مهم باقی می‌مانند.
استیو جابز
کار شما قرار است بخش بزرگی از زندگی‌تان را پر کند، و تنها راه برای رضایت از آن، انجام کاری است که بزرگی‌اش را باور دارید. و تنها راه برای انجام کار بزرگ، دوست‌داشتن کاری است که انجام می‌دهید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده‌اید، به گشتن ادامه دهید. از پا ننشینید. وقتی آن را پیدا کنید، با تمام قلبتان می‌فهمید.
استیو جابز
من می‌خواهم جهان را به صدا دربیاورم.
استیو جابز
هدف ما ساخت بهترین دستگاه‌های دنیا است، نه اینکه بزرگترین باشیم.
استیو جابز
گرسنه بمانید، احمق بمانید.
استیو جابز
در ۳۳ سال گذشته، هر روز صبح به آینه نگاه می‌کردم و از خود می‌پرسیدم: اگر امروز، آخرین روز زندگی‌ام بود، باز هم کاری را که امروز می‌خواهم انجام دهم، انجام می‌دادم؟ و اگر تا چند روز پشت سرهم جوابم به این سوال، نه بود؛ می‌دانستم که باید چیزی را تغییر دهم.
استیو جابز
دیزاین کلمه جالبی است. برخی از افراد فکر می‌کنند دیزاین یعنی چطور بنظر می‌رسد. اما، اگر عمیق‌تر شوید، به این معنی است که چطور کار می‌کند.
استیو جابز
گاهی اوقات، زندگی با آجر بر سر شما می‌کوبد. ایمان خود را از دست ندهید.
استیو جابز
فناوری چیزی نیست. مهم ایمان شما به افرادی است که می‌دانید اساسا خوب و باهوش هستند و اگر به آن‌ها ابزار بدهید، کارهای شگفت‌انگیزی می‌کنند.
استیو جابز
نوآوری وجه تمایز بین رهبر و دنبال‌کننده است.
استیو جابز
معیاری برای کیفیت باشید. برخی از مردم به محیطی که برتری در آن انتظار می‌رود، تعلق ندارند.
استیو جابز
زمان شما محدود است، پس آن را با زندگی‌کردن برای دیگری تلف نکنید. به دام تعصباتی نیافتید که نتیجه زندگی‌کردن براساس تفکر دیگران است. اجازه ندهید سر و صدای نظرات دیگران، روی صدای درونی شما تاثیر بگذارد. و مهم‌تر از همه، شجاعت این را داشته باشید که از قلب و بصیرت خود پیروی کنید.
استیو جابز
هرگز یک نفر نمی‌تواند موفقیت‌‌های بزرگی را در کسب و کار رقم بزند. یک تیم می‌تواند.
استیو جابز

© 2018 طالبوف — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑